תפריט סגור

הכנסה פסיבית – על מה באמת מדובר? +רעיונות

כשאומרים הכנסה פסיבית, למה מתכוונים?

הכנסה פסיבית היא מקור הכנסה קבוע שדורש מאיתנו מעט מאוד זמן והתעסקות.

הרבה אנשים מתבלבלים וחושבים שאפשר להגיע להכנסה פסיבית בקלות. החדשות הרעות הן שבדרך כלל דברים טובים לא מגיעים בקלות. החדשות הטובות הן שזה אפשרי אבל דורש השקעה, לפחות בהתחלה. בדרך-כלל כדי להגיע למצב שזה (כמעט) פאסיבי נדרשת הרבה עבודה וגם אז כנראה אף פעם לא נגיע למצב של 100 אחוז פאסיביות.

הכנסה פסיבית מנדל"ן ומשוק ההון

יש אנשים שעושים הרבה כסף כמעט פסיבי בנדל"ן ובשוק ההון. אלו תחומים שקיים בהם גם סיכון גבוה ודורשים התמחות בתחום. לכן, במאמר זה לא נדבר על התחומים האלו, אלא רק על הכנסות פסיביות באמצעות השקעה בנכסים דיגיטליים.

מה זה בכלל נכס דיגיטלי?

נכס דיגיטלי

"נכס דיגיטלי" הוא כל משאב/פלטפורמה דיגיטלית אשר יכולה לייצר עבורי כסף".

נכס דיגיטלי נמצא באינטרנט וזה אומר שהוא נגיש לכל מי שמחובר לאינטרנט, כל הזמן. לכן, הוא יכול לייצר עבורי כסף כל הזמן, גם כשאני ישן. מה שיפה כאן הוא שכמעט כל אחד יכול היום יכול להיות בעל נכס דיגיטלי שהוא הקים בעצמו כל מה שצריך זה מחשב, חשמל ואינטרנט.

הכנסה פסיבית באינטרנט – רשימת רעיונות

פתיחת בלוג

אם אתם טובים בכתיבה ויצירת תוכן טוב, אתם יכולים לפתוח בלוג באינטרנט בקלות בנישה ספציפית. מומלץ לבחור נושא שאתם אוהבים ומבינים בו. אתם יכולים לפתוח בלוג לגמרי בחינם ב-Blogger (של חברת גוגל). אבל אם אתם רוצים בלוג שיהיה 100% בבעלותכם אז הדרך הפופולרית היא להקים אתר וורדפרס בעלות נמוכה. תצטרכו לקנות רק דומיין ואחסון והופ – יש לכם בלוג שהוא לגמרי שלכם. כדי לעשות ממנו כסף תצטרכו להביא תנועת גולשים לבלוג שלכם ולפרסם מוצרים או שירותים כלשהם. בשפה המקצועית זה נקרא מונטיזציה ויש הרבה דרכים לעשות את זה, זה עולם ומלואו.

מונטיזציה

מונטיזציה במדיה הדיגיטלית היא ניצול פעילותם של נכסים דיגיטליים כמו אתר אינטרנט, אפליקציה, משחק וכיוצא באלה כדי להפיק הכנסה כספית. הצורות השכיחות ביותר של מונטיזציה במדיה הדיגיטלית הן פרסום המזכה את מפעילי האתר או היישום בתשלום מן המפרסמים, וגביית תשלום תמורת תוכן או שירותים.

אפיליאייט מרקטינג (שיווק שותפים)

למי שלא מכיר, שיווק שותפים (באנגלית: Affiliate Marketing) היא שיטה שבה אפשר להרוויח כסף על מכירות מוצרים באינטרנט שהם לא מוצרים שלכם. הרבה חברות שמוכרות מוצרים אונליין מאפשרות לכל מי שמעוניין להצטרף כשותף, לפרסם את המוצרים שלהן ולהרוויח על כך עמלות. דוגמאות לחברות שמפעילות תכנית שותפים: איביי, אמזון, booking, WIX, Fiverr, KSP ועוד. איך זה עובד? נרשמים לתכנית שותפים, מקבלים לינק ייחודי למוצר שאותו מפרסמים ועל כל קניה שהתבצעה דרככם (דרך הלינק שקיבלתם) – תקבלו עמלה מהמוכר.

אז איך זה עובד? הנה דוגמה: אם יש לכם בלוג טיולים או קבוצת פייסבוק להמלצות טיולים באירופה, תוכלו לפרסם בהם לינקים של בתי מלון מ-Booking ולהרוויח עמלות: בין 10% ל-25% על כל הזמנה שהתבצעה באתר שלהם דרך הלינק שלכם.

לרוב, כדי להרוויח מהשיטה הזאת תצטרכו שיהיו לכם נכסים דיגיטליים עם תנועת גולשים, אבל לא חובה. למשל, האתר Fiverr הוא פלטפורמה לחיפוש פרילנסרים. אתם יכולים להירשם למערכת השותפים שלו ואז כשאתם רואים שמישהו מחפש פרילנסר לעבודה כלשהי, אתם יכולים להמליץ לו על פייבר (באמצעות לינק השותף שלכם). אם הוא נכנס לקישור וקנה שירות באתר – תקבלו עמלה כספית מפייבר.

התחום הזה מזוהה עם הכנסה פסיבית משום שיש לא מעט אנשים שמרוויחים סכומים יפים כל חודש באמצעות השיטה הזאת.

הקמת אתר לידים

עסקים צריכים לקוחות, נכון? אז יש המון חברות ועסקים שמוכנות לשלם כסף עבור כל הפניה של לקוח מתעניין, או בשפה המקצועית: עבור כל ליד.

ליד (באנגלית: Lead)

ליד הוא לקוח פוטנציאלי המתעניין בשירות או במוצר המוצע למכירה על ידי עסק, חברה או ארגון.

כמובן – לא צריך לעשות את זה פיזית. יש כל מיני מודלים להרוויח מזה כסף, אבל בגדול זאת הדרך: מקימים אתר אינטרנט בנישה ספציפית, אוספים פרטים בטופס של גולשים המתעניינים במוצר או השירות שקשור לאתר שלכם. את הלידים האלו תוכלו למכור לאנשי מקוצע בתחום. ישנם בעלי אתרי לידים שאפילו משכירים את האתרים האלו לעסקים שזקוקים ללידים האלו. כן, כן – כמו בעלי נכסי נדל"ן שמקבלים שכירות חודשית, כך אפשר לקבל שכירות עבור האתר שלנו. האתגר הוא כמובן לעבוד על הזרמת תנועת גולשים לאתר. אחת הדרכים הפופולריות להבאת תנועה אורגנית לאתר היא בעזרת SEO.

פתיחת ולוג (וידאו בלוג)

ולוג זה בעצם בלוג שהפוסטים שלו הם סרטוני וידאו. אפשר לפתוח ולוג עצמאית או באחת הפלטפורמות הפופולריות יותר, כמו למשל יוטיוב.

יוטיובר

יוּטְיוּבֶּר (באנגלית: Youtuber) הוא אדם הנוהג להעלות סרטונים בהם הוא מופיע באתר האינטרנט YouTube. לרוב, היוּטְיוּבֶּר יהיה אחראי על כתיבת התסריט, הצילום, הבימוי ועריכת הסרטון המועלה לאתר.

לאתר יוטיוב יש תכנית שותפים שבה מקבלים כסף לפי כמות צפיות וכמות עוקבים. יש הרבה יוטיוברים בעולם שמרווחים כסף בשיטה זו. בנוסף יש לחלקם עוד ערוצי הכנסה כמו שיווק עצמי, שיווק מוצרים וחברות אחרות או שיתופי פעולה למינהן. להיות יוטיובר זו עבודה שדורשת השקעה וממש לא עבודה פסיבית. אבל משום שהסרטונים שלהם נמצאים ביוטיוב כל הזמן אז אפשר להכניס כסף גם בזמן שישנים.

דרכים נוספות ליצירת הכנסה פסיבית

מכירת קורסים דיגיטליים

פתיחת חנות באמזון או איביי

כתיבת ספר ומכירתו באמזון

מכירים עוד דרכים ליצירת הכנסה פסיבית באינטרנט? שתפו אותנו בתגובות כאן למטה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.